Kevätkokous siirtyy myöhempään ajankohtaan

Warkauden Kassiopeia ry:n kevätkokousta ei pidetä ilmoitettuna ajankohta sunnuntaina 5.4.2020 klo 15. Kokousaikaa siirretään, koska koronaviruksen aiheuttama leviämisvaara on suuri ja Suomen hallitus ja eduskunta ovat rajoittaneet kokoontumiset alle 10 hengen suuruisiin tapahtumiin. Koska kokoukseen on saatava tulla mukaan kaikkien halukkaiden, ei Warkauden Kassiopeia ry pysty järjestämään kokousta. Kokous on pystyttävä järjestämään ilman terveydellistä vaaraa tai haittaa. Yhdistyksen säännöissä ei ole mainintaa etänä tai sähköpostitse pidettävästä kokouksesta, näin ollen tällaisen kokouksen pitäminen ei ole lainvoimainen.

Yhdistyksen hallitus on tänään torstaina 2.4. pitämässään kokouksessa päättänyt, että kevätkokous siirretään pidettäväksi myöhemmin. Uusi kokouksen ajankohta ilmoitetaan jäsenistölle heti sen jälkeen, kun koronavirusepidemian takia päätetyt rajoitukset kokoontumisille on purettu maan hallituksen ja eduskunnan toimesta.

Yhdistyksen hallituksen puolesta

Veli-Pekka Hentunen (puh. 040 701 1625)

hallituksen pj.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.