Jäseneksi Warkauden Kassiopeiaan!

Jäseneksi Warkauden Kassiopeiaan!

Warkauden Kassiopeia ry on aktiivinen tähtitieteen harrastusyhdistys. Sen toiminta sopii kaikenikäisille ihmisille. Yhdistys omistaa hienon Härkämäen observatorion Kangaslammilla. Observatorion alue on paljon muutakin kuin tähtitaivaan katselupaikka. Se sopii erinomaisesti mm. retkeilykäyttöön. Yhdistyksen kerhotalo on oiva paikka pitää pienimuotoisia tapahtumia vaikkapa perheen tai ystävien kanssa.

Jäsenenä saat mm. tietoa toiminnastamme nopeammin, pääset oppimaan tähtitornin laitteiden käyttöä sekä kotiin hienon jäsenlehden. Yhdistyksen kerhotalon voit varata käyttöösi huomattavasti normaalihintaa halvemmalla.

Tähtitieteen harrastus on yksi hyvä tapa kehittää itseään ja oppia monipuolisesti uusia asioita luonnontieteistä.

Katso lisätietoja toiminnastamme kotisivuiltamme kassiopeia.net sekä Härkämäen observatorion facebook-ryhmästä.

Suosittele jäsenyyttä myös tuttavillesi!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.