Palvelimelle tehty siivous- ja huoltotöitä

Yhdistyksen web-palvelinta on nyt siivoiltu vuosien saatossa kertyneistä tiedostoista ja käytöstä poistuneista sovelluksista. Jos huomaat jonkun vielä viimeviikolla toimineen ominaisuuden kadonneen tai menneen epäkuntoon, niin ilmoita siitä meille sähköpostissa. Tilaa siivouksen yhteydessä vapautui reilut 6 gigatavua, joten siivous oli varmasti jo ajankohtainen.

Kaikki aiheeseen tai kotisivuihin liittyvät kysymykset voi osoittaa joko allekirjoittaneelle tai Harri Haukalle. Sähköpostiosoitteet ovat tuttuun tapaan muotoa etunimi.sukunimi@kassiopeia.net.

Bookmark the permalink.

About Jari Juutilainen

Jari Juutilainen on kyberturvallisuuden insinööri (YAMK), joka on ollut Kassiopeian jäsen vuodesta 2001 lähtien ja toimii yhdistyksen webmasterina. Jarin omiin havaintoihin pääsee tutustumaan Taivaanalla.fi -blogissa.

Comments are closed.